Dreame G10 Pro Cordless Vacuum Cleaner
799₾ Original price was: 799₾.699₾Current price is: 699₾.
0
Days
00
Hour
00
Min
00
Sec
- Combined cleaning: Performs both dry and wet cleaning (sweeps and mops the floor) at the same time.
- Self-cleaning function: On the charging station, the brush automatically cleans and dries, simplifying vacuum cleaner maintenance and helping to maintain hygiene.
- High suction power: 16000 Pa power ensures effective cleaning on any type of surface.
- Two separate tanks: has separate tanks for clean and used water, which ensures the floor is always washed with clean water.
- Manuality and Screen: It is lightweight, easy to operate, and equipped with an LED display that shows information about the operating mode and battery status.
2-1 decision for cleanup
Suction power - 16,000 Pa (Pascals)
Cleaning from edge to edge
Continuous supply of clean water during the cleaning process.
Activate automatic self-cleaning with one button
Two-way rotation of the brush
Works in silent mode for 35 minutes
900 ml fresh water tank
Dreame G10 PRO wet and dry vacuum cleaner, which performs wet and dry cleaning simultaneously.
The modern and multifunctional Dreame Wet and Dry Vacuum Cleaner G10 PRO is designed to make cleaning any living space as fast and easy as possible. With its high-power suction motor and a large-capacity battery, it ensures the continuous and effective cleaning of any debris.
Easily copes with both wet and dry dirt.
The G10 Pro provides an impressive suction power of 16,000 Pa, which easily picks up spilled sauces and caked-on dirt from cracks—now you won't have to worry, everything will be cleaned up quickly and easily.
Edge cleaning on both sides
The vacuum cleaner brush, which has no bristles, easily handles cleaning edges along baseboards and spaces under furniture, ensuring a thorough clean in any hard-to-reach area.
Premium Quality Self-Cleaning System
After mopping the floor, you will no longer need to clean the brushes by hand. The G10 Pro washes its brush with clean water in just 3 minutes, ensuring it's ready to go at any time. The Dual Spin technology, which works on the principle of hand washing, ensures the brush is cleaned to the highest standard along with the mop.
Easy and comfortable cleaning for the whole house.
The Dreame G10 PRO is equipped with a 900 ml water tank and runs for up to 35 minutes on a single charge. This means you won't need to constantly add water or recharge the vacuum, making the cleaning process more convenient and seamless.
Convenient and simple.
Monitor battery status and operating process on the large LED display. Four modes let you easily customize the cleaning to your needs.
- Standard mode — Suction and water supply for daily use
- Silent mode — less suction and less water during minor contamination, with less noise.
- Turbo mode — more suction power using more water for heavy-duty cleaning
- Suction mode — uses only the vacuum cleaner for cleaning, without supplying water
Equipment
- Main building
- Handle
- Charging station
- Cleaning brush
| Articulate | HHR20A |
|---|---|
| Series | G – Series |
| Model | G10 Pro |
| Type | Cordless Vacuum Cleaner |
| Color | Black |
| Cleaning type | Wet / Dry |
| Battery capacity | 6 x 2500 mAh |
| Suction capacity kPa | 16 000 |
| Power, W | 200 |
| Battery life | 35 minutes |
| Minimum noise level | 76 |
| Clean water tank capacity | 900 ml |
| Volume of the used water tank | 700 ml |
| Weight | 4.8 kg |
| Importer | LLC “Georgian Electronic Company Trade” |
| Manufacturer | Dreame Trading (Tianjin) Co. Ltd. |
