Dreame AirStyle Pro
999₾ Original price was: 999₾.799₾Current price is: 799₾.
0
Days
00
Hour
00
Min
00
Sec
- 7-1 – blow dry, curl, straighten, and more, all in one easy set.
- Fast drying with JetAirflow™ technology – style your hair in less time.
- Easy to use – convenient to hold in hand for styling without strain.
- Elegant, premium design – leather-textured handle for style and comfort.
7-in-1 complete set for hair drying and styling
Use a high-velocity, jet stream of air to expertly style your hair from wet to dry. Create your desired look with professional precision, right at home.
Perfect curls in 1 second
3 heating and
3 air speed modes
Quick head change, without delay
Salon-speed drying, right at home
No hassle, no hassle
All in one
Styling product
Long-lasting effect and confidence throughout the day
Smart temperature control, targeted hair protection
Perfect curls in 1 second
Salon-speed drying, right at home
No hassle, no hassle
Long-lasting effect and confidence throughout the day
All-in-one
Styling product
Quick change of clothes, without delay
Smart temperature control, targeted hair protection
32 mm automatic rewind heads
Perfect curls in 1 second
With our 1.25-inch curling barrel and 360-degree spiral airflow, the AirStyle Pro captures and wraps each strand of hair, ensuring long-lasting hold.
was
is
Quick drying
Fast and efficient drying
A powerful 60 m/s airflow means you spend less time drying and more time styling. With our 1.25-inch barrel and 360-degree spiral airflow, the AirStyle Pro captures and wraps each strand of hair, ensuring long-lasting style retention.
Short hair
40 seconds
Medium length hair
2 minutes
Long hair
4 minutes
Short hair
40 seconds
Medium hair
2 minutes
Long hair
4 minutes
Soft / Hard Comb for Smooth Hair
Individual hair care
was
is
was
is
Hairband for puffed hair
Straighten your frizzy hair, get flawless results
The cap for frizzy hair is designed to conceal unruly strands for a smooth, shiny effect.
was
is
Volumizing comb
Instant lift at the roots, lasting volume
Tired of flat roots? The Root Lifting Volume Comb provides airy volume at the roots where it's needed most—adding full volume to any hairstyle.
Volumizing comb
Soft / Hard Comb for Smooth Hair
Individual hair care
Seamless switching
Quick-change head
Unrestricted movement
360° tangle-free cable
Reduced waste
Easy-to-clean filter
Light body
Light as 2 lemons – 290.6 grams
Faux leather handle and case
Luxurious styling, elegant storage
Equipment
- Quick-drying cap – 1 piece
- Hair cap for puffed hair – 1 piece
- 32 mm head for automatic hair curling iron – 2 pieces
- Power cable with handle – 1 piece
- Stiff Comb for Smooth Hair – 1 Piece
- Soft comb for smooth hair – 1 piece
- Round comb for volume – 1 piece
- Air Filter Cleaning Brush – 1 Piece
- Artificial leather case – 1 piece
- User manual – 1 piece
| Articulate | AMF18A |
|---|---|
| Model | AirStyle Pro |
| Type | Styler |
| Power, W | 1300 |
| Control | Press the button. |
| Minimum noise level | 76 |
| Number of heads | 7 |
| Engine | Carbon-free |
| Engine speed, rpm | 110000 |
| Airflow speed | 60 m/s |
| Air ionization | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Cable length | 2.8 m |
| Number of heating modes | 3 |
| Number of speeds | 3 |
| Weight | 290.6 g |
| Color | Orange |
| Importer | LLC “Georgian Electronic Company Trade” |
| Manufacturer | Dreame Trading (Tianjin) Co. Ltd. |
